آموزش پاركو،تمرینات پاركور از ابتدا تا پیشرفته(6dvd)

 http://parko.parsfa.com وبلاگ تخصصی تمرینات پارکو

جنبهٔ فیزیكی پاركور، غلبه‌كردن بر تمامی موانع پیش روست، درست مانند این‌كه در شرایط اضطراری گیر كرده باشید. پاركور فقط صرف حركات نیست، بلكه مجموعه‌ای هدفمند و دارای فلسفهٔ خاص خویش است. پس هدف پاركور، رسیدن به مقصد با استفاده از كاراترین، روان‌ترین و مستقیم‌ترین مسیر و مناسب‌ترین حركات است كه می‌تواند شامل دویدن، پریدن، بالا رفتن و خزیدن باشد.

 

«كارایی» یكی از مهم ترین مشخصه‌های پاركور است، و به این معنی است كه لازم نیست حركات سریع‌ترین باشند، بلكه باید مستقیم‌ترین و با صرف انرژی كمتری انجام شوند و همچنین مانع آسیب دیدگی دراز مدت یا كوتاه مدت شوند.

 


به كسانی كه از اصول پاركور در زندگی خود بهره می‌برند «تراسور» گفته می‌شود.

پاركور از زمانی كه انسان نیاز به شكار كردن و شكار نشدن داشته، وجود داشته‌است. انسان‌ها به طور طبیعی گستره‌ای قابل توجه از حركات و حالات ممكن را برای گذشتن از موانع به وجود می‌آورد. از آن گذشته، كودكان به سهولت و صورت بدیع و با نشاط حركت می‌كنند، ولی ما هنگامی كه شروع به حركت آگاهانه می‌كنیم، آن ویژگی را از دست می‌دهیم. افراد زیادی در طول تاریخ بر روی حركت انسان و بهبود آن كار كرده‌اند (از جمله عیاران كاغذباز).

اما پاركور به معنای خاص آن، توسط ریموند بل (Raymond Belle) كه یك سرباز فرانسوی جنگ ویتنام بود پایه‌گذاری شد.

 

 http://parko.parsfa.com وبلاگ تخصصی تمرینات پارکو او و همراهانش به‌دنبال به وجود آوردن یك روش كارا و مناسب برای «تعقیب و فرار» بودند. این فعالیت‌ها، سرانجام توسط فرزندش داوید بل (David Belle) بصورت مدوّن درآمد. داوید بیشتر عمر خود را صرف سامان‌دهی این ورزش كرد و نام «پاركور» را بر آن نهاد. او و دوستانش، از جمله سباستیان فوكان (Sebastien Foucan) كه مشهورترین آن‌هاست، با آموزش‌های ریموند بل این ورزش را از تركیب ورزش‌های مختلفی مانند ژیمناستیك و با هدف كمك‌كردن به دیگران در مواقع اضطراری، در حاشیه پاریس به وجود آوردند.پاركور یك رشتهٔ ورزشی است، اما فلسفه‌ای با ارزش‌های خاص خود و برای آگاهی از توانایی‌های خویشتن، مبارزه علیه خود و پرورش جسم و روح دارد. پاركور گذشته از یك ورزش و هنر، یك شیوهٔ زندگی كردن و یك فلسفهٔ روزانه‌است.


این مجموعه در 6 dvd با كیفیت عالی و گارانتی تعویض به قیمت 15000 تومان آمئه ارسال می باشد.

http://s1.picofile.com/file/7207896983/buy.jpg

یكی از فلسفه‌های این ورزش، اتكا به توانایی‌های جسمی و ذهنی افراد برای كمك كردن به كسانی است كه در شرایط خاصی قرار دارند. به همین دلیل است كه در این ورزش خبری از مسابقه و رده‌بندی ورزشكاران و غیره نیست، زیرا هر كسی تنها برای خودش و نه برای اثبات برتری خود، تمرین می‌كند.


 http://parko.parsfa.com وبلاگ تخصصی تمرینات پارکو


بسیاری پس از آشنایی با پاركور، اصول آن را در زندگی خود نیز به كار می‌برند. به كسانی كه از اصول پاركور در زندگی خود بهره می‌برند «تراسور» گفته می‌شود.هنر پشت سر گذاشتن كارای موانع، با به چالش كشیدن فیزیكی و جسمی خود باعث می‌شود كه با موقعیت‌های زندگی روزانه آسان‌تر كنار بیاییم. وقتی كه یك مانع یا به عبارتی وضعیتی دشوار در زندگی ما پدیدار شود، یك تراسور همانگونه كه در پاركور یاد گرفته، سریع و كارا بر آن غلبه می‌كند و بدون تغییر مسیر به راه خود ادامه می‌دهد.جدا از حرفه‌ای شدن در حركات، قسمت اصلی آموزش و تمرین صحیح پاركور، توانایی غلبه بر ترس و استفاده از آن در زندگی است، چرا كه ابتدا باید بتوان بر ذهن و تفكر خود چیره شد تا توانایی حرفه‌ای شدن در پاركور در ما بوجود آید. كسانی كه پاركور تمرین نمی‌كنند معمولا دربارهٔ آین موضوعات چیزی نشنیده یا ندیده‌اند؛ در صورتی كه به گفتهٔ بنیان‌گذار این هنر، «فلسفه» جزء درونی پاركور است.

 

این مجموعه در 6 dvd با كیفیت عالی و گارانتی تعویض به قیمت 15000 تومان آمئه ارسال می باشد.

http://s1.picofile.com/file/7207896983/buy.jpg
 

 پاركور چه چیزی نیست؟


پاركور حركات آكروباتیك، بدل كاری، رقص، حركات احمقانهٔ بدون توجه به عواقب آن و پرش‌های بلند بدون دلیل نیست. هم چنین پاركور «حركت‌های دلخواه» نیست بلكه مجموعه‌ای از حركات از پیش تعریف شده و هدفمند است.


این مجموعه در 6 dvd با كیفیت عالی و گارانتی تعویض به قیمت 15000 تومان آمئه ارسال می باشد.

http://s1.picofile.com/file/7207896983/buy.jpg

در پاركور خبری از مسابقه و كل‌كل هم نیست. یك كمپین از یكم ماه مه سال ۲۰۰۷ توسط وبگاه رسمی پاركور برای حفاظت از پاركور و فلسفهٔ آن در مقابل مسابقه و رقابت آغاز شده‌است. اعضای این كمپین اعتقاد دارند كه «مسابقه» افراد را تحریك می‌كند كه با دیگران برای رضایت تماشاگران یا اثبات برتری‌های خود و یا احیانا سودهای مالی مبارزه كنند؛ در حالی كه در پاركور، افراد در كنار یكدیگر و فقط برای خودشان تمرین می‌كنند. پس پاركور نمی‌تواند تبدیل به یك رشتهٔ مسابقه‌ای شود، مگر آن كه اساس وجودی آن یعنی «پرورش خود» نادیده گرفته شود.تفاوت دو آزاد و پاركور


دو آزاد (به انگلیسی: Free running) در ابتدا معادل انگلیسی واژه ی پاركور بود، اما اكنون خود به عنوان شاخه‌ای مستقل از ورزش شناخته می‌شود. دو آزاد در مقایسه با پاركور دارای حركاتی با جزئیات بیشتر است. حركات دو آزاد مانند چرخش‌ها و گردش‌ها برای خلاقانه‌تر شدن، زیبایی و جذاب شدن ورزش است.هدف پاركور رسیدن سریع و كارا و در مسیری مستقیم است، در حالی كه دو آزاد هنر حركت كردن در محیط اطراف، به هر صورت دلخواه و در مسیر دلخواه است.

دوندگان آزاد حركاتی را تمرین كرده و به كار می‌گیرند كه لزوماً برای غلبه كردن بر موانع انجام نمی‌شود. مهم‌ترین عنصر در دو آزاد، هارمونی بین دونده و مانع است و حركات باید بدیع، زیبا و خلاقانه باشد.

 http://parko.parsfa.com وبلاگ تخصصی تمرینات پارکومحل تمرین
 http://parco.parsfa.com وبلاگ تخصصی تمرینات پارکو
بر خلاف بسیاری ورزش‌های دیگر پاركور تا كنون در زمین یا ورزشگاه اختصاصی تمرین نمی‌شود ، البته تلاش‌هایی در این رابطه صورت گرفته‌است. تراسورها در محیط‌های شهری مانند سالن‌های ورزش ، پارك‌ها ،زمین‌های بازی و سازه‌ها و ساختمان‌های رها شده تمرین می‌كنند كه باعث به وجود آمدن نگرانی‌هایی مانند تجاوز به حریم شخصی ،آسیب رساندن به اموال عمومی و تمرین در مكان‌های نامناسب شده‌است .

این مجموعه در 6 dvd با كیفیت عالی و گارانتی تعویض به قیمت 15000 تومان آمئه ارسال می باشد.

http://s1.picofile.com/file/7207896983/buy.jpg


وسایل و تجهیزات

پاركور وسیله و تجهیزات خاصی احتیاج ندارد و تراسورها معمولا لباس‌های ورزشی یا معمولی سبك و راحت می‌پوشند . تنها چیزی كه توصیه شده‌است یك كفش ورزشی سبك با چسبندگی زیاد است. بعضی از تراسورها از مچ بند برای محافظت از مچ هایشان استفاده می‌كنند . برخی نیز از دستكش‌های نازك ورزشی برای حفاظت از كف دستهایشان استفاده می‌كنند كه به علت كم كردن چسبندگی و حس باعث موضع منفی بعضی از تراسورها می‌شود.

 http://parko.parsfa.com وبلاگ تخصصی تمرینات پارکو

حركات پایه 

واژه توضیح
فارسی انگلیسی
غلتیدن Roll غلتیدن به پهلو بصورتی كه دست‌ها به زمین برخورد نكنند.
فرود آمدن Landing خم كردن زانو هنگامی كه انگشتان پا با زمین برخورد می‌كنند (هرگز با تمام پا فرود نیایید)
تعادل Balance راه رفتن متعادل روی لبهٔ بالایی یك مانع
تعادل گربه‌ای Cat balance حركت چهارپاگونه روی لبهٔ بالایی یك مانع
زیرمیله Underbar,jump through پریدن یا تاب خوردن از بین و زیر موانع برای ردكردن فاصله
ول‌شدن، جدا شدن Dismount,swinging jump پریدن همراه با چرخش و نوسان از روی موانع
جهش وارونه، جهش ۳۶۰ Reverse vault پریدن از روی مانع با كمك دو دست همراه باچرخش ۳۶۰

این مجموعه در 6 dvd با كیفیت عالی و گارانتی تعویض به قیمت 15000 تومان آمئه ارسال می باشد.

 

http://s1.picofile.com/file/7207896983/buy.jpg

 http://parko.parsfa.com وبلاگ تخصصی تمرینات پارکو


 بخش پشتیبانی: 09118506072

09352191655

شركت دورنگاه: 01512222174

كلمات مرتبط: پاركور،آموزش پاركور،آموزش پاركور در ایران،آموزش پاركور در تهران،آموزش پاركور دانلود،تمرینات پاركور،ورزش پاركو،ورزش پاركور